شق القمر

حسب اخباری که از ناسا انتشار یافته، تصاویری از ماه وجود دارد که حاکی از وجود یک رشته صخره­های تغییر شکل یافته در سطح ماه می­باشد که تا عمق آن امتداد یافته و از نیمه دیگر آن برآمده و این دلیلی بر شکافته شدن ماه و پیوند دوباره آن در دورانی از حیات آن می باشد. 

http://shahid-ojan.ir/files/shahidQQQQojan/image/P_Gif/

در روایات اسلامی آمده که کفّار مکّه از پیامبر اسلام (ص) تقاضا کردند برای صدق دعوی خود ماه را به دو نیم بشکافد و به او قول دادند که اگر چنین نماید به دین اسلام و صدق گفتار او ایمان خواهند آورد. آن شب آسمان صاف و ماه به صورت کامل (بدر) بود، پیامبر (ص) از خداوند خواست تا آنچه را که کفّار مکّه از او خواسته ­اند به آنها نشان بدهد تا ایمان بیاورند. خداوند دعای پیامبرش را اجابت کرد و سپس ماه به دو نیم شکافته شد نیمی در کوه صفا و نیم دیگر در کوه قیقعان در مقابل آن قرار گرفت.

کفّار مکّه که در حال مشاهده این واقعه بودند گفتند محمد (ص) ما را سحر کرده است، سپس گفتند اگر او ما را سحر کرده باشد نمی­ تواند همه مردم را سحر کند، ابوجهل گفت صبر کنید تا یکی از اهل بادیه بیاید و از او سوال کنیم که آیا انشقاق ماه را دیده است یا نه، اگر تائید کرد ایمان می­آوریم؛ وگر نه معلوم می ­شود که محمد (ص) چشمان ما را سحر کرده است.

http://cdn.akairan.com/akairan/aka/m998/

بالاخره یکی از اهالی بادیه به مکّه آمد و این خبر را تصدیق کرد و آنگاه ابوجهل و مشرکان گفتند «این سحر مستمر است.» و آنگاه این آیات مبارک نازل شد: «اقتربت الساعة وانشق القمر» باری این موضوع پایان یافت ومشرکان ایمان نیاوردند. 

در یکی از نشست ­های دکتر «زغلول النجار» در یکی از دانشگاه ­های انگلیس، وی در خصوص معجزه «شق القمر» در صدر اسلام به عنوان یکی از معجزات پیامبر (ص) که توسط ناسا به اثبات رسیده است صحبت می کرد. در این میان یکی از حاضران به نام «داوود موسی بیتکوک» که به اسلام خیلی توجّه و اهتمام داشت و در حال حاضر نیز رئیس حزب اسلامی بریتانیا است ماجرای مسلمان شدن خود را اینگونه نقل کرد: 

http://shahid-ojan.ir/files/shahidQQQQojan/image/P_Gif/

هنگامی که می­ خواستم در مورد اسلام تحقیق کنم یکی از دوستانم ترجمه ­ای از قرآن کریم را به زبان انگلیسی به من هدیه کرد و من نیز بطور اتفاقی آن را باز کردم و اتفاقاً سوره قمر آمد. سپس شروع به خواندن کردم ....و ماه شکافته شد... وقتی به این جمله رسیدم از خود پرسیدم آیا واقعا ماه شکافته شده است!؟ سپس با ناباوری کتاب را بسته و به کناری گذاشتم و از تحقیق در باره اسلام هم منصرف شدم. دیگر سراغ آن کتاب هم نرفتم.

تا اینکه روزی در مقابل تلویزیون نشسته بودم و طبق معمول شبکه بی ­بی ­سی را مشاهده می ­کردم. برنامه ­ای بود که در آن مجری با سه نفر از دانشمندان ناسا، متخصص در علوم فضائی مصاحبه داشت. موضوع برنامه جنگ ستارگان و صرف میلیاردها دلار در این راه و اعتراض به این موضوع بود. مجری با بیان اینکه صدها میلیون نفر در سراسر جهان از گرسنگی رنج می برند؛ دانشمندان را مورد انتقاد قرار داده بود و آنان هم با بیان مفید بودن این تحقیقات در مقوله­ های کشاورزی، صنعت و غیره، از این طرح­ ها دفاع می ­کردند.

http://shahid-ojan.ir/files/shahidQQQQojan/image/P_Gif/

مجری سپس سوال دیگری را طرح می­ کند با این مضمون که: شما در یکی از سفرهای خود به ماه حوالی100 میلیارد دلار هزینه کردید و تنها خواسته­اید پرچم آمریکا را بر روی ماه نصب کنید. آیا این عاقلانه است؟ در جواب این گوینده دانشمند آمریکائی لب به سخن گشوده و می­ گوید که در آن سفر، هدف ما مطالعه ترکیب داخلی ماه بوده که بدانیم چه تشابهاتی با زمین دارد و در این زمینه به موضوع عجیبی برخورد کردیم که آن عبارت بود از کمر بندی از سنگ­ها و صخره­ های تغییر شکل یافته که سطح کره ماه را به طرف عمق و به طرف سطح دیگر آن پوشانده بود و هنگامی که این اطلاعات را به زمین شناسان منتقل کردیم مایه شگفتی آنان شده و گفتند چنین چیزی امکان ندارد مگر آنکه ماه در مرحله­ ای از حیات خود به دو نیم تقسیم شده و سپس دوباره جمع شده باشد و به شکل اول بازگشته باشد. و این نوار از صخر­ه های تغییر شکل یافته نتیجه برخورد دو نیمه ماه در لحظه جمع شدن و به هم پیوستن دو نیمه آن باشد.

http://shahid-ojan.ir/files/shahidQQQQojan/image/P_Gif/

 «داوود موسی بیتکوک» سپس می­ گوید: با شنیدن این مطلب از جای خود پریدم وگفتم این معجزه ­ای است که در 1400 سال قبل به دست پیامبر اسلام در قلب صحرا اتفاق افتاده و از عجایب روزگار این است که آمریکائی ها باید میلیاردها دلار خرج کنند تا آن را برای مسلمانان اثبات نمایند! بی شک اسلام دین حق و حقیقت است.

  منبع: مجله الشریعه شماره 502 اکتبر 2007 چاپ اردن   

http://shahid-ojan.ir/files/shahidQQQQojan/image/P_Gif/

 شرح ماجرا در سایت تبیان